Infra sauny

Infrasauna je vlastně modernější variantou klasických parních saun, ve které se sice ohřejeme na poněkud nižší teplotu a nebudeme mít všude kolem sebe horkou páru, na druhé straně se ale dočkáme výraznější detoxikace organismu, což bude mít do budoucna nepochybně lepší vliv na náš zdravotní stav. Infrasauny, v nichž se využívá jako léčebné složky infračerveného světla, spatřily světlo světa před takřka padesáti lety, kdy je poprvé uvedl na trh japonský lékař Kaoru Ishikawa.

Infrasauny a bezpečnost

Určitou dobu, odborníci doporučují zhruba dvě hodiny, před samotným saunováním nic nejíme. V infrasauně nezanedbáváme pravidelný přísun tekutin a nedýcháme ústy, mnohem lepší, jak si po chvíli sami ověříme, je lepší dýchat jen pomocí nosních dírek. Pobyt delší než půl hodiny také není odborníky na saunování nebo samotnými lékaři příliš doporučován, nicméně během další půlhodiny je organismus připraven na další kolo pobytu v sauně.

Infrasauna a děti

Pokud máme doma astmatika nebo potomka, jehož imunita není zrovna z těch nejlepších, je infrasauna jedním z možných řešení, jak jeho trápení alespoň zčásti ulevit. Pro děti je infrasauna vhodná i z toho důvodu, že není vyhřátá na nijak vysokou teplotu a i ty menší z našich ratolestí takové horko bez obtíží vydrží. Potíže spojené s nemocemi horních cest dýchacích budou částečně vyřešeny a z vašich dětí se stanou otužilci, kteří nebudou neustále chybět ve školních škamnách. A k tomu stačí jen jednou týdně krátký pobyt v infrasauně...

Infrasauna, její instalace a provoz

Infrasauna může být de facto i součástí naší koupelny, její provoz i instalace jsou poměrně nenáročnou záležitostí. Potřebujeme totiž jen elektrický přívod na 230 V, provozní náklady jsou asi desetkrát nižší než u klasických typů saun. A kromě toho nezabere mnoho prostoru, v dnešní době seženete na tuzemském trhu dokonce i infrasauny pro jednu osobu. Zájemce o ekologii určitě potěší i tím, že mnohem méně zatěžuje životní prostředí.

Infrasauna a zdraví

Infrasauna snižuje svalové napěti a zbaví vaše tělo škodlivin, stejně tak uvolní i od stresu a pomůže při depresivních stavech (při pobytu v infrasauně se totiž z těla uvolňují endorfiny, které jsou zodpovědné za dobrou náladu). Pokud trpíte křečovými žilami nebo celulitidou, i tehdy vám může infrasauna účinně pomoci. Kromě jiného uleví i těm, kteří mají přetažené svaly a pomůže i od kosmetických problémů. A to je určitě víc než dost argumentů pro to, abyste ji vyzkoušeli i vy!


Doporučujeme luxusní vířivky švédského výrobce Ique. | V případě, že Vás zajímá wellness navštivte WellnessZone.cz | Finská-sauna.com © 2012